Бренди

Види цегли та її класифікація

Види цегли та її класифікація

Види цегли

Сучасний будинок на сьогоднішній день зустрічає нас достатком різних стінових матеріалів. Але, незважаючи на це, традиційна будівельна цегла не втрачає своєї величезної популярності ,  хоча і має досить «похилий» вік. Само собою, сьогоднішні види цегливід своїх прабатьків - цеглинсирцевих - відрізняються як день від ночі. Вони прекрасно зберігають тепло, відмінно переносять високу вологу  і будь-які температурні перепади, а отже, оптимальні для будівництва будівель на територіїУкраїни. Більшість людей розрізняють будівельну цеглучорнову тафасадну. Однак,  насправді видівцегли набагато більше. Різноманітністьвидівцегли пояснюєтьсярізними областями застосування. Цегла може різнитися не тільки за формою таі розмірами, але і за своїм складом, а крім того технологіями, якізастосовуються для їх виробництва. Цегла одна з найбільш ходових будматеріалів, однак, при цьому не так вже легко розібратися в багатійрізноманітності видів цегли.

- Рядова цегла.

Цегла рядова (цегла будівельна або ще її називають чорнова цегла, робоча цегла)  широко застосовується для побудови фундаменту, а також зведення надійних несучих конструкцій. Її можна піддавати подальшому забарвленню або оштукатурюванню. Завдяки цьому цеглина не потребує того, щоб їй надавали високої естетичної зовнішншності. Через це брусок даної цегли володіє неоднорідною структурою і забарвленням, у нього можуть матися різні дефекти і т.і., проте це не має особливого значення, оскільки жодним чином не позначається на показниках міцності цегли такого роду і цей показник в повній мірі відповідає Держстандарту.

Рядова цегла буває повнотіла та пустотіла, марок М50, М75, М100 та М125.

- Цегла лицювальна.

Такий вид цегли (лицьова цегла, цегла облицювальна, оздоблювальна цегла, фасадна цегла) можна охарактеризувати в якості гарного облицювального будматеріалу, що не має сторонніх дефектів, рівномірна по своїй забарвленні. Якраз ці якості особливо цінуються серед облицювальних матеріалів. При її виробництві важливо дотримуватися всі рецептурні норми і технологію виготовлення, в іншому випадку можуть з'явитися непотрібні сторонні вкраплення або виявляться порушення в структурі шару вапняку. Для цегли, яка має вапнякові включення вельми небезпечна волога, оскільки може початися хімічна реакція, яка порушить цілісність будматеріалу. Згідно ГОСТовським вимогам, що пред'являються до всіх якостей цегли та її зовнішнього вигляду, відхилення в розмірах у цього виду цегли не повинні становити понад 4 міліметри у довжину, 3 міліметри в ширину. Однак, на відміну, від чорновоїцегли облицювальнанабагато краще відповідає стандартам, дотриманим з високою точністю. Фахівцями виділяються два види лицьової цегли – це фактурна цегла, що має рельєфну поверхню, та фасонна цегла , яка використовується для обробки віконних прорізівтаінших декоративнихфасадних частин будівлі. Нестандартність форми  і структури допомагаєстворити справді унікальний дизайн будь-якої будівлі, надавати округлість краямта зводити арочні конструкції.

- Вогнетривка цегла

Застосовується в приватному будівництві і в промисловості. Вироби вогнетривкі, стійкі за своєю природою до високих температур, використовуються для спорудження та ремонту печей, доменних печей, металургійних об’єктів, котлів, котелень, жаровень, камінів, коксових батарей, що вимагають збереження тепла і стійкості до підвищених температур. Виготовляють вогнетривку цеглу різної якості, яка відповідає потребам цементної промисловості, керамічної, сталеливарної, металургійної, будівельної і т.д.

У приватному будівництві вогнетривка цегла використовується для зведення: печей , камінів , грубок , барбекю , димоходів і т.д.

Вогнетривку цеглу виготовляють з глини, змішаної з шамотним порошком, коксовими або графітовими порошками або зернами кварцу. Залежно від складу і фізико-технічних характеристик виділяють чотири основні види вогнетривкої цегли: кварцова , шамотна , вуглецева. основна.

Ті чи інші добавки, які входять до складу цих видів жаростійкої цегли, будуть впливати не тільки на температуру, якій здатні протистояти ці вироби, а й на хімічні властивості.

-Цегла ручної формовки

Облицювальна цегла ручної формовки, по праву,вважається елітним матеріалом для оздоблення будинку. Весь технологічний процес виробництватакої цегли спрямований на те, щоб кожна окремо взята цеглина виглядала старовинно та ефектно. 


На відміну від пластичного формування, процес ручного формування передбачає вироблення кожної цеглиниокремо вручну. Вироби не пресують, зате обпалюють до повного спікання. У результаті виходять повнотілі цеглини без чужорідних домішок і порожнин, які мають шорстку поверхню. 
Чому облицювальний клінкер ручної роботи має високу цінність? 

Клінкер ручного формування має дуже високу щільність. За рахунок цього забезпечується посилена міцність зведених будинків і стійкість їх облицювання.

Облицювальний клінкер ручної роботи характеризується низьким вологопоглинанням. Поверхні, якаоблицьованатакою цеглою, не страшні атмосферні опади та різни хімічні розчини.

Лицьова цегла ручного формування відрізняється високим показником міцності на стискання. Це означає, що фасади з елітного клінкеру дуже стійкі до будь-яких механічних пошкоджень, тому будуть бездоганно виконувати свою функцію протягом багатьох років.

Клінкер ручної роботи надиво красивий! Фасади будинків, виконані з цегли ручного формування, притягують погляд, навіюють «дух старовини», візуально відтворюють нескінченний і динамічний візерунок. Адже кожна  цеглина по-справжньому ексклюзивна та неповторна.

В Україні найбільш обізнані та сучасніархітектори та дизайнери, розуміючи цінність та красу «цегляного побуту», почали закладати клінкер ручної роботи у приватні проекти будівництва, реконструкції та реставрації.