Бренди

Види кінних упряжок та іх застосування

Види кінних упряжок та іх застосування

Види кінних упряжок

Щоб використовувати коня як тяглову силу , застосовуються різноманітні види кінних упряжок . Вони можуть відрізнятися по ряду критеріїв - залежно від призначення або по числу використовуваних коней або за способом запрягання і виду застосовуваної при цьому кінської упряжі . Розглянемо докладніше класифікацію кінних упряжок.

Типологія кінних упряжок за призначенням 

У залежності від призначення, виділяють транспортну, сільськогосподарську та виїзну упряжки . 
Транспортні упряжки призначалися для перевезення вантажів і / або людей. Саме тут можна було найчастіше зустріти багатокінні упряжки, оскільки існувала необхідність забезпечити значне тяглове зусилля. 
Сільськогосподарські упряжки охоплюють, відповідно, сферу сільськогосподарських робіт. Для робіт даного виду зазвичай застосовуються однокінні або парокінні упряжки.
Виїзні упряжки призначалися для парадних цілей - основне завдання полягало в тому , щоб доставити важливих персон в пункт призначення і показати при цьому їх спроможність.

Класифікація упряжок по чисельності коней 

За кількістю запряжених коней можна виділити три основні типи упряжок - одиничні , парокінні та багатокінні.
Одиничну упряжку можна найчастіше зустріти в сільськогосподарських роботах , а також на чолі не надто великогабаритних возів або карет.
Парна буває двох видів: коли коні запрягають поруч один з одним - пара , або коли один за одним - тандем. У разі парної упряжки, як правило, використовується дишло, по обидві сторони від якого впрягаються коні.
Багатокінні упряжки бувають в три, чотири, п'ять або шість коней. Більшу кількість коней можна зустріти тільки на спеціалізованих шоу.

Зустрічається також і упряжка в три коні – як у легендарній російській трійці , що включає одного корінного коня і двох підпряжених з боків. У Європі були поширені свої потрійні упряжки – "арбалет"і "стріла" (або " єдиноріг" - пара з виносним корінним конем, що було зручніше на нешироких міських вулицях).